18 خرداد 1392 - 14:05:04 تاريخ انتشار خبر : 6239 کد خبر :  
 
برخورد کاسب‌کارانه با رای مردم هم جرم محسوب می‌شود/مردم به توانمندی‌ها و نه به پول، ثروت، شام و نهار رأی خواهند داد

به گزارش سایت خبری-تحلیلی هلیل،دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: شما کاندیداها باید یک فرهنگ اسلامی تبلیغاتی را در جامعه نهادینه کنید و توانمندی‌هایتان را عرضه کنید تا مردم به توانمندی‌ها و نه به پول، ثروت، شام و نهار رأی دهند و به مردم بگوییم چه خدمتی را می‌توانیم به شهر عرضه کنیم.

 به گزارش سایت خبری-تحلیلی هلیل،دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: شما کاندیداها باید یک فرهنگ اسلامی تبلیغاتی را در جامعه نهادینه کنید و توانمندی‌هایتان را عرضه کنید تا مردم به توانمندی‌ها و نه به پول، ثروت، شام و نهار رأی دهند و به مردم بگوییم چه خدمتی را می‌توانیم به شهر عرضه کنیم.

یدالله موحد در جلسه توجیهی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان کرمان و روستاهای بخش مرکزی اظهار داشت: رهبری می‌فرماید «انتخابات مظهر اقتدار نظام مردم‌سالاری اسلامی و همچنین آبروی نظام است».

وی افزود: دلیل فرمایش رهبری روشن است، چراکه در نظام جمهوری اسلامی که به اتکای آرای عمومی اداره می‌شود، هرچه میزان مشارکت بالا باشد، عزت و مجد کشور بیشتر می‌شود و قدرت نرم سیاسی جمهوری اسلامی ایران در دنیا ظهور می‌یابد و این تعارف و شعار نیست،‌ بلکه واقعیت است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان ابراز داشت: میزان مشارکت عمومی در انتخابات نماد اقتدار نظام در عرصه بین‌المللی است و باید در این عرصه به طور اصولی تلاش کنیم تا میزان مشارکت مردم را افزایش داده و اقتدار نظام را به رخ جهانیان بکشیم.

موحد گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا براساس قانون یکی از ارکان تصمیم‌گیری و اداره کشور هستند و انتخابات 24 خردادماه جاری اهمیت مضاعفی دارد که بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه حضور فعال و مؤثر داوطلبان در هر دو انتخابات نقش بی‌بدیلی دارد، خطاب به کاندیداها اظهار کرد: شما نخبگان شهرستان کرمان هستید که خود را در معرض رأی مردم و خدمت به کشور و استان قرار داده‌اید و این همت شما ستودنی است و می‌تواند در خلق حماسه‌ای که مدنظر رهبری است، نقش مهمی ایفا کند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان خاطرنشان کرد: این تلاش وقتی زیباتر می‌شود که در فرآیند برگزاری انتخابات به‌ویژه در تبلیغات به یک اصول و ارزش‌هایی پایبند باشیم که جزو اعتقادات مردم است.

موحد گفت: در مقطع تبلیغات باید رقابت را مبتنی بر رفاقت قرار دهید و اصول و ارزش‌های اسلامی، وفای به عهد و امانتداری، پاسخگویی و نقدپذیری، صداقت و راستی، حق‌محوری و انصاف انصاف بسیار مهم است.

وی از کاندیداها خواست تا از انتشار شب‌نامه، روزنامه و هجونامه علیه دیگر کاندیداها خودداری کنند و افزود: در بیانات خود صداقت داشته باشید، چراکه اظهار مطالب خلاف واقع و نشر اکاذیب جرم است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان بیان داشت: سیاه‌نمایی جرم است و تبلیغ علیه نظام تلقی می‌شود.

موحد ابراز داشت: شما کاندیداها باید یک فرهنگ اسلامی تبلیغاتی را در جامعه نهادینه کنید و توانمندی‌هایتان را عرضه کنید تا مردم به توانمندی‌ها و نه به پول، ثروت، شام و نهار رأی دهند و به مردم بگوییم چه خدمتی را می‌توانیم به شهر عرضه کنیم.

وی اذعان کرد: کاندیداها باید همبستگی و اقتدار نظام را مدنظر داشته باشند و منافع ملی و مصالح اسلامی را مدنظر قرار دهند، چراکه دشمن در کمین است.

این مقام قضایی با بیان اینکه قانون‌محوری و قانون‌مداری اصل است، عنوان کرد: امر مهم انتخابات یک نظام حقوقی خاص دارد و قانون بایدها، نبایدها و الزاماتی را مشخص کرده است و هرکس با هر عنوانی وارد عرصه انتخابات می‌شود، مقید است که بایدها و نبایدها را رعایت کند و این الزامات غیرقابل عدول است.

موحد تصریح کرد: الزامات قانونی، ناموس اخلاقی جامعه ما است و ناعادلانه‌ترین رفتار تخطی از قانون است و ظلم به دیگران به‌شمار می‌آید و دستگاه اجرا، نظارت، داوطلبان، رأی‌دهندگان و همه باید در راستای قانون عمل کنند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به تمهیدات قوه قضائیه برای کاهش جرایم انتخاباتی، گفت: با ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخابات این اتفاق روی داده است و شاهد کاهش جرایم انتخاباتی هستیم.

وی ابراز داشت: جلسات بسیاری با اقشار مختلف برای کاهش جرایم انتخاباتی برگزار شده است، چراکه اشراف به قانون و اجرای قانون راهکار اساسی حل تمام مشکلات انتخاباتی است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان اذعان داشت: ممکن است، افرادی خود را مقید به قانون ندانند و در تعارض با قانون قرار گیرند که با این افراد متناسب با رفتارشان برخورد قاطع و سریع می‌شود.

موحد با اشاره به اینکه خرید و فروش رای جرم است، اظهار کرد: برخورد کاسب‌کارانه با رای مردم هم جرم محسوب می‌شود و این امر به ندرت اتفاق افتاده است.

وی از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست که اجازه ندهند، افراد مسئله‌دار از این فرصت استفاده کنند و به ستادهای تبلیغاتی کاندیداها نزدیک شوند تا چهره افراد خراب نشود و مشکل برای مردم و برگزارکنندگان انتخاب به وجود نیاید.

موحد افزود: شما کاندیداها باید با مسئولان اجرایی و نظارتی به ویژه با نیروی انتظامی همکاری مجدانه داشته باشید تا انتخاباتی سالم و آبرومندانه داشته باشیم و ماموران انتظامی را حمایت کنید تا بتواند به وظایف خود عمل کند.

وی ابراز داشت: کمیته حقوقی و شهرداری با جدیت بیشتری در بحث تبلیغات ورود کنند تا برخی از تخلفاتی که شاهد آن هستیم، جمع‌آوری شود.

:: www.Halil.ir :: پايگاه خبري تحليلي هليل